Кулинарните тънкости и хитрини нямат край. Почти всеки един готвач, практикуващ в приличен ресторант, разполага с десетки трикове, благодарение на които успява да сготви вкусни ястия.
Още: Ето за какво всъщност служи непухкавата част от кърпите
Още: Знаете ли кое е родното място на Виктор Юго?
Ако до този момент не сте се възползвали от нито една хитрост, свързана с направата на кулинарни шедьоври, то много сте изпуснали. Запомнете, че малките тайни правят ястията ненадминато вкусни. Това е и една от причините днес да споделим с вас защо и кога трябва да се соли черният дроб по време на готвене.
Черният дроб е сред най-вкусните и полезни храни. С него можем да си приготвим редица вкусни ястия. Позволява да го запържим, изпечем във фурната, на скарата, да го задушим със зеленчуци и какво ли не още.
Защо всички добавят щипка сол към смляното кафе?
Още: Кое е най-старото име на Видин?
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 април /валутен калкулатор/
Ако обаче до сега никога не сте успявали да постигнете вкус, какъвто помните от скъпите ресторанти, то значи някъде грешите. Най-вероятно пропускът ви е в самото посоляване. Запомнете нещо изключително важно – черният дроб се соли единствено в края на готвенето. В противен случай рискувате да стане твърд и безвкусен. Това е важно кулинарно правило, което всяка домакиня трябва да знае.
Надяваме се да сме ви били полезни и следващия път, в който решите да готвите черен дроб, да знаете в кой точно момент трябва да го посолите, за да се поучи сочен и вкусен.