Температурите под нулата диктуват собствените ни правила за грижа за кожата. Нарушаването им е непростима грешка: поради студеното време естествената бариера на кожата страда, тя става чувствителна, лесно се раздразнява, може да се зачерви, да сърби и да се лющи.
Още: Легендарният чай от мента: Какви са неговите ползи и вреди
Още: Питай старило: По какво се оценява всяка домашна ракия
Влажен и сух въздух
През отоплителния сезон постоянно работещите нагреватели изсушават въздуха, което неминуемо води до загуба на влага в кожата. Важно е помещенията, в които се намирате, да се проветряват редовно и да се „разреждат“ с влажен въздух.
При най-малкото усещане за опъване и сухота използвайте овлажнители за кожата - специални пулверизатори. Те могат да се прилагат през целия ден.
Още: Кой вид маймуни са известни като "горски човек"
Още: За размножаване на орхидеи - ето какво задължително трябва да знаем
Домашни средства за лечение на суха кожа
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Важно: не пръскайте продукта, преди да излезете на студено. Това най-вероятно ще доведе до напукване и дразнене, тъй като капчиците спрей в студа няма да имат време да абсорбират и овлажняват кожата. Такива спрейове и мъгла трябва да се използват 30 минути преди излизане навън.
Правилна козметика
През зимата са важни нежната грижа и акцентът върху подхранването на кожата. Сменете почистващите препарати с меки, които поддържат pH на кожата, като най-добре използвайте козметично мляко. При серумите за предпочитане са концентратите, гарантиращи бързо попълване на влагата, както и емулсиите и флуидите.
Още: Защо се появява неприятна миризма от климатика?
Кремовете трябва да се избират със средна или средно плътна текстура. Дори маските се препоръчват да бъдат ултра-хидратиращи и подхранващи.
Яжте това, ако искате да имате здрава и сияйна кожа
Козметични състави
Това, което „почива“ през лятото, се използва пълноценно през зимата. При минусови температури кожата ни се нуждае от козметични компоненти, които възстановяват или поддържат защитната й бариера. Независимо от вашия тип кожа, търсете в козметиката мазнини, масла и восъци, серамиди, полизахариди, мастни киселини и витамини (A, D, E и K).
Нежно ексфолиране
Ако лицето ви е сухо или вече се е появило лющене, важно е да не навредите на кожата още повече, като използвате големи и груби абразиви за скраб. За да не причиняваме още повече пилинг, сменяме обичайните ексфолианти с по-меки. Масажирайте нежно кожата – 1-1,5 минути веднъж седмично.