1. Внимавайте с времето на готвене
Несависимо как ги приготвяте, трябва да внимавате колко време ги готвите, като проверявайте брюкселското зеле на всеки 5 минути. По-дългото готвене на зелето води до поява на миризма, която по-скоро няма да ви се хареса.
Какво се случва с тялото ви, когато ядете брюкселско зеле?
2. Избирайте внимателно
Оглеждайте добре брюкселското зеле - то трябва да е в светли и ярки цветове, а листата му да образуват малка стегната топка.
Също така по-дребното брюкселско зеле има по-сладък вкус. По-едрото брюкселско зеле е малко по-горчиво и е по-подходящо за печене.
3. Подготовка за готвене
Преди да го готвите трябва да почистите пожълтелите или повехнали листа.
То няма твърда сърцевина, която да отделяте, но е със стъбло, което е добре да отрежете в края, защото може да стане прекалено твърдо.
4. Реже ли се брюкселското зеле?
Разбира се ако са много дребни топчета, няма нужда, но ако е по-едро, можете да го нарежете наполовина или на четвъртинки, за да се сготви по-бързо и по-добре.
5. Сурови са също много апетитни
По същия начин като обикновеното зеле е много вкусно, дори да е сурово. Можете да го нарежете, да го овкусите и като оставите да престои 15 минути, за да проникнат вкусовете в дълбочина, става чудесно.
Как да си направим кремообразно брюкселско зеле с бекон
6. Ако сготвите предварително
Ако имате предварителна гарнитура от брюкселско зеле, можете да я притоплите в микровълновата или в тиган с малко масло.