Знаете ли, че съществува връзка между кръвната група и влечението към алкохола?
Още: Гулията ни носи тези 7 невероятни ползи - ето кои са те
Още: Каква е причината да не се раздига масата на Бъдни вечер?
Американски учени провеждат серия от проучвания, за да разберат хората от кои кръвни групи е най-вероятно да се пристрастят към спиртните напитки.
В проучванията са участвали представители на различни националности: жители на Съединените щати и Япония. Всички те са страдали от алкохолна зависимост, пише електронното издание kubnews.ru.
Анализирайки резултатите от медицински досиета, тестове и личните истории на участниците, учените стигат до заключението, че най-висока е вероятността за алкохолизъм сред хората от втора кръвна група.
Според изследователите притежателите на първа кръвна група имат "вроден имунитет" към пиенето. Сред тях е най-малък процентът на алкохолиците.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 подаръка, които НЕ трябва да подарявате на Нова година 2025
Как да се противопоставим на лошия навик?
Анализирайки резултатите, учените откриват какво кара собствениците на втора кръвна група да пият по-често алкохол.
Това се дължи на специфични особености в дейността на надбъбречните жлези, които от своя страна допринасят за появата на дефицит на глюкоза в кръвта.
Още: Стихотворение на деня, 23 декември, от Елин Пелин
Още: Шамфъстък - как влияе на пикочната киселина и холестерола
В подобна ситуация човек изпитва желание да пие алкохол, чрез който компенсира загубената глюкоза.
Въпреки това, в много случаи алкохолизмът е отключен от стресови ситуации, като развод и други проблеми.
Учените препоръчват на хората от втора кръвна група да "заблудят" тялото си, замествайки силния алкохол с червено вино. Разбира се, консумацията му трябва да е умерена.
По този начин ще се намали подсъзнателното желание за консумацията на алкохол и освен това ще доведе и до някои ползи за здравето (намаляване на холестерола и насърчаване на правилното функциониране на храносмилателния тракт).
Важно: Статията е с информативна цел и предоставената в нея информация не може да замести консултацията с лекар и със съответния специалист, както и да се използва за самолечение!