Сосът бешамел е класически сос за овладяване, защото може да се използва в наистина много различни ястия. Ако не сте запознати със соса, това е проста комбинация от мляко, масло и брашно, която се готви на котлон. След като бъде сварен и сгъстен в гладък, кремообразен сос, бешамелът може да се използва в суфле, сосове със сирене и дори като свързващ елемент в различни блюда с месо.
Още: Какво трябва да знаем за семейството на Васил Левски
Още: Какво се прави по традиция на Месопустна Задушница?
Най-лошото, което може да се случи на сос бешамел, е той да се превърне в бучка варено брашно. Ето защо трябва да избегнете някои от най-често срещаните грешки.
1.Не готвите достатъчно дълго
Един съвет, който трябва да имате предвид, е да готвите соса достатъчно дълго, за да се сгъсти правилно. В противен случай сместа няма да постигне правилната текстура. Също така е важно да поставите върху средно загрят котлон, преди да започнете да готвите. Ако увеличитетемпературата, това може да изгори соса. Трябва да се прави наистина бавно..
2. Не използвате правилни пропорции
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кои са най-странните суеверия за късмет в различните култури
Още: Според Фън Шуй: Кои са символите за привличане на богатство
За да направите перфектния сос бешамел, е важно правилното съотношение. Вместо това винаги измервайте 56 грама от мазнината, която планирате да използвате - било то масло, топено масло или алтернатива и 80-85 грама универсално брашно. Накрая добавете литър мляко, за да разредите соса, въпреки че колкото по-мляко сложите, толкова по-гъст сос ще получите.
3. Използвате студени продукти
Трябва да планирате да използвате мляко и масло със стайна температура. Студеното мляко може да накара сгъстяващия се сос да пръска, докато се готви. Също така е важно млякото да се добавя малко по малко, така че да може да се абсорбира в сместа, вместо да я шокира. Когато млякото се добави наведнъж, то често се превръща в бучки бешамел.
Още: Какво е значението на цветовете според Фън Шуй
Още: Какъв църковен празник е на 16 февруари - какво трябва и не трябва да се прави