На 11 февруари се отбелязва Световният ден на думата „благодаря”. Добре е днес (а и не само) да се позамислим за значението й и за силата, която носи. Често в забързаното ежедневие разменяме благодарности някак между другото. Но думите на благодарност могат да променят целия ден на един човек. Чрез тях хората си доставят радост и положителни емоции, изразяват внимание и уважение – все неща, без които животът би бил много по-сив.
Още: Кои масла са най-полезни за косата през зимата?
Още: Как да увеличим „хормона на щастието“ в нашето тяло?
Психолозите са установили, че думите на благодарност имат благотворен ефект върху психиката - те стоплят и успокояват. Най-важният съвет на специалистите обаче е благодарността да се изказва искрено и от сърце, пише КРОСС.
Неслучайно в туристическите наръчници думата „благодаря" на съответния език е посочена на едно от първите места. Чрез използването й чуждите гости започват да се чувстват по-комфортно в страната-домакин, а и получават по-качествени услуги.
В различни класации за любима дума на българина „благодаря” винаги е печелила първото място, изпреварвайки думи като „обич”, „родина”, „България” и др.
Още: Какъв църковен празник е на 25 януари - традиции и обичаи
Още: Лекар: Защо скърцаме със зъби по време на сън?