Не оставяйте градинските си кутии и саксии празни през студения сезон: много растения ще ви позволят да озелените балкона си с растения през зимата.
Зеленото отива и на зимата зимата
Камелия, зимен жасмин, чемерика, циклама ... Някои цветя са в състояние да преодолеят сланата, за да представят своето зимно зветно шоу. Ако имате тази възможност, би било жалко да я пропилеете през зимата. Добавете тези растения към саксиите с няколко вечнозелени растения, които споделят едни и същи нужди (тип почва, минимална температура ...).
Ако предпочитате да имате растения, които са наистина лесни за отглеждане, забравете напълно за цветята. Те могат да са доста уязвими към студа и зимните течения. Най -добре си поиграйте с нюанси на зеленото, размерите и формите с вечнозелени растения като бръшлян, бамбук, чемшир, пиерис ... и не забравяйте да проверите всички малки иглолистни дървета.
Цветни петна на балкона през зимата
За да добавите цветни петна, опитайте да засадите зимен пирен, най -издръжливият от всички цветни растения, а също и ягодоплодни храсти като скимия. Обърнете внимание, че скимията трябва да се внася на закрито, ако температурите паднат под 5 ° C.
Или си купете падуба с плодове (женски екземпляр) или купете самоопрашващ се като „JC van Tol“ или „Аляска“, за да сте сигурни, че ще имате плодове.
Тревите ( власатка , карекс ) ще придадат обем на аранжировката, а декоративното зеле ще привлече окото и ще придаде доза уникалност.
Подходящи условия за отглеждане
Страхотни растения за зимен балкон са зимно зеле, скимия и вереск. За предпочитане е да изберете пластмаса за вашите саксии и градински кутии, тя има предимството да не се разваля, когато замръзне. Можете да скриете пластмасата с дървени кутии. Осигурете дълбочина от поне 40 см за малките храсти.
Засадете много гъсто (растенията не са във вегетационна фаза), в специална балконна растителна почвена смес. Не забравяйте да сложите по дъното на саксията нещо за дренаж (глинени камъчета и градински текстил), защото застоялата вода и студът не са добра комбинация. По същия начин плъзнете разделител между вашите саксии и пода, за да ги изолирате от студа и да не ги валяте в локви в случай на дъжд или сняг.
Проверете дали градинските кутии не са на пътя на някои течения, зад ветроуловителите. Също така, имайте под ръка няколко парчета предпазни покривала, като обвивка с мехурчета или стиропор, които ще бъдат полезни в случай на силен студ.
Ако не сте сигурни, че това са вашите зимни растения, консултирайте се с градинар.