Почистете джаджите, запалете свещ и други – хората споделят как да използвате памучни тампони в ежедневието.
Всъщност, памучните тампони не са предназначени за почистване на ушния канал, а само за външната част – ушната мида. В допълнение, този хигиенен продукт се използва широко в ежедневието.
1. Почистване на клавиатура
Клавиатурата е най-мръсното и прашно място на един лаптоп. Не сте чистили от дълго време - пробвайте лайфхака. Накиснете пръчката в течност, съдържаща алкохол, избършете между клавишите и на други труднодостъпни места. Ако не се получи от първия път, повторете процедурата.
Още: Защо НЕ трябва да убивате паяци?
Още: Стихотворение на деня, 23 януари, от Елисавета Багряна
2. Грижа за бижута
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Номерът на жилището ви определя енергията в дома и семейството ви
Още: Какъв църковен празник е на 23 януари - традиции и обичаи
Пръстените, обеците, висулките с богато украсени шарки трудно се почистват с кърпа или салфетка - остават замърсени участъци. Памучните тампони с остър връх решават този проблем. Вземете малко почистваща паста и третирайте труднодостъпните места. Изплакнете и подсушете с хартиена кърпа.
Ето защо да не използвате клечки за уши
3. Запалване на свещ
Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
Ако свещта е в буркан или свещник и фитилът е влязъл дълбоко във восъка, тогава можете да запалите конеца с памучен тампон. Потопете хигиенния продукт в алкохол, пригответе чаша вода, подпалете върха. Ще гори доста дълго време и ще имате време да запалите свеща. След това потопете пръчката в чаша вода, за да избегнете риска от пожар и изгаряне на ръката.
4. Ремонт на цип
Често се случва ципът да заяде, трудно е да преместите главата нагоре или надолу. Ако попаднете в такава ситуация, вземете памучен тампон, потопете го в зехтин, намажете проблемната зона и дръпнете плъзгача надолу. Платът ще се освободи лесно и ципът ще бъде отново в работно състояние.
5. Боядисване на косата
След самобоядисване на косата може да се открие зона, където боята „не е поела“. Поправката е лесна. Ако няма време за втора процедура, вземете памучен тампон, потопете го в боя, нанесете го върху кичур, увийте го във фолио. Можете да го махнете след 10 минути.
Ето защо трябва да спрете да използвате клечки за уши
6. Премахване на драскотини от обувки
Ако има драскотини по новите ви обувки, не се притеснявайте. Повечето щети могат да бъдат отстранени дори върху лачена кожа. Накиснете върха с памучна вата в лакочистител, избършете желаната зона. Намажете мястото с вазелин и сте готови!
7. Ремонт на натрошени плочки
Керамичните плочки могат да се начупят, ако се изпусне тежък предмет отгоре. Подмяната на един елемент не винаги е най-доброто решение. Вземете лак за нокти с подходящ нюанс, внимателно нанесете с пръчка върху пукнатината. След изсъхване повторете процедурата.