Да бъде създадена специализирана електронна система, чрез която медицинските специалисти да докладват за случаи на насилие над тях. Това решиха депутатите в четвъртък по предложение на ГЕРБ и задължиха министъра на здравеопазването до 2 месеца да предприеме и други мерки за противодействие на случаите на агресия над медици.
Още: Прокуратурата решава дали да повдигне обвинение на нападателя на охранител в Спешна помощ в София
Още: Две коли се удариха на Орлов мост
За да се извършва мониторинг на проблема с насилието на национално ниво се предвижда да бъде създадена специализирана електронна система, чрез която медиците да съобщават за възникнали случаи на насилие спрямо тях. Още: Близо половината от лекарите са били подложени на насилие: Говори председателят на БЛС
Въз основа на събраните в нея данни ще бъдат идентифицирани районите с висок риск и ще могат да бъдат въведени допълнителни мерки за сигурност. Включително чрез поставянето на паник бутони или други устройства, с които директно да се сигнализира в полицията.
Депутатите решиха още здравният министър да предприеме необходимите действия за организирането и провеждането на обучения по график за желаещите медици, и директорите на лечебни заведения относно проблема с насилието. Още: Повече от половината медици у нас са ставали жертва на физическа агресия
Още: Кола, управлявана от 19-годишен, удари автобус с пътници на АМ „Струма“
Още: Избити зъби и травми по главата: Пребиха охранител на Центъра за спешна помощ
В срок до 7 месеца министърът на здравеопазването трябва да представи пред Народното събрание отчет за предприетите мерки и действия и отчет за изразходваните средства.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прокуратурата каза какво е имало във вейпа, пушен от детето, което падна от блок в Плевен
Още: Повдигнаха обвинение на бездомник за трагедията на Централна гара