Николай Банев реши да освободи всичките си адвокати

26 юни 2020, 10:59 часа • 5527 | прочитания

Подсъдимият Николай Банев се отказа от всички свои защитници до момента по делото. Това той направи в началото на днешното заседание в Специализирания наказателен съд, предаде БГНЕС.

Още: МВР скандалът с чадъра над контрабандисти: Висш началник е аут засега

Още: На базар "Илиянци" хванаха само 24 000 ментета

Обвиненият в ръководене на организирана престъпна група, пране на пари и държане на боеприпаси, поиска 30 минути почивка, за да може да говори с адвокатите си, с които твърди, че не е могъл да разговаря 5 месеца.

В крайна сметка Банев преупълномощи досегашните си защитници и те продължават да го защитават. По време на заседанието Банев поиска да даде обяснения, в които определи делото като бутафорно и заяви, че 20 месеца е задържан под строг тъмничен режим. Той се оплака и от законовата репресия, която се води срещу него.

Бизнесменът поиска съдът да му покаже документ за изискуеми и неплатени данъци, за да се оправдае задържането му, за което твърди, че нямат доказателства.

Още: С VIP услуги и таксита: Трафикантите на мигранти нахитряха

Още: „Пирогов“ разкри какво е състоянието на ученика, полетял от прозореца на гимназия

В края на изказването си бизнесменът поиска отвод на съдията и прекратяване на делото. Всичко това беше отхвърлено от съда и определено като неоснователно.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес