При тежка катастрофа край Бяла загина млад мъж този следобед.
Още: Присъда за прокурорския син от Перник: Искат 12 години затвор, осъждат го на 4
Още: Ядосана жена нахлу с нож в българско училище
Челно са се ударили тежкотоварен камион, натоварен със зърно, и служебен лек автомобил "Опел Астра" със софийска регистрация, управляван от беленчанин.
Инцидентът станал на около 200 метра преди разклона на пътя от Русе към София и Велико Търново.
Малко преди разклона по неизвестни засега причини леката кола, която е пътувала от Бяла към София, неочаквано е свила вляво и се е блъснала челно в камиона. Водачът на лекия автомобил е загинал на място, а в резултат от силния удар колата се е преобърнала по таван. 23-годишният шофьор на камиона се е отървал без сериозни наранявания, но е в шок.
Още: 20 000 лв. за живота на Алексей Петров - съдът не вярва, че е бил уважаван преподавател
Още: Моторизиран полицай пострада при катастрофа в София
Въпреки усилията, спасителните екипи от полицията и пожарната не успяха да извадят тялото на загиналия млад мъж от автомобила и се наложи то да бъде транспортирано до Съдебна медицина заедно с колата. Повече от час продължи операцията по издърпването на камиона от крайпътните храсти, където се е озовал поради удара.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Карал пиян-залян: Хванаха шофьор с над 4 промила алкохол
В резултат от инцидента движението по направленията Русе-София и Русе-Велико Търново и обратно бе затруднено. Образуваха се километрични опашки от автомобили, автобуси и камиони, а за да не става излишно струпване, част от ТИР-овете бяха спирани още на изхода на Русе.
Източник: БГНЕС