Делото срещу бившия шеф на разузнаването генерал Кирчо Киров започва на 21 ноември. Това заяви говорителят на Военно-окръжна прокуратура Елин Алексов. Той обясни, че е имало предложение делото да се гледа по съкратената процедура, но генерал Киров е отказал.
Още: Петима от погрома на "Възраждане" с обвинения от прокуратурата. Ето за кои деяния
Още: Полицайка, ранена на протеста в събота: Паднах и ме беше страх да не ме стъпче тълпата
„Насрочени са дати, няколко последователни дни, започва наказателното производство по нормалния ред, със събиране на всички допустими доказателства", каза още Алексов.
Свидетелите по делото са повече от двадесет, ще бъдат приети и десетки експертизи, пише Стандарт Нюз.
„Очакванията ми са за справедлив процес", каза ген. Киров при влизането си в съдебната зала на Военния съд тази сутрин. Той обясни, че се чувства "не особено комфортно, както всеки човек в неговата ситуация". „Няма независими хора, в известна степен всички сме зависими от политиката", каза той и обяви, че делото срещу него е "политическо"
Още: Евродепутатите - социалисти категорично отхвърлят вандализма пред Дома на Европа в София
Делото срещу генерал Кирчо Киров се гледа при закрити врати.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прокуратурата събира видеозаписи от протеста на "Възраждане"
Още: МВР със записи започва да дири вандалите от протеста на "Възраждане" срещу еврото
Пред военния съд генерал Киров ще се защитава по обвинение за присвояване на бюджетни средства. Прокуратурата твърди, че за периода 2007-2011 г. Киров е присвоил общо около 5 милиона лева, като парите били във валута - долари и евро. За улесняване на присвояването Киров, в кръга на своите правомощия, съставил над 1000 официални финансови документи, с цел да бъдат използвани за доказване на несъществуващи служебни разходи.