Златомир Иванов - Баретата е бил арестуван в София миналата нощ. Заедно с него са задържани още 10 души. Смята се, че причината е хвърлената пред два дни бомба в двора на софийския наркобос Димитър Вучев-Демби, съобщава БГНЕС.
Още: Разказ от първо лице: Пострадал полицай за вандалите пред Дома на Европа
Още: 13 месеца КОНПИ игнорира изпълнителен лист за над 42 000 лв.
Златомир Иванов-Баретата е задържан с мярка 24 часа. Това е поредната акция на СДВР срещу Златомир Иванов-Баретата. За момента не се знае дали обаче някой от задържаните е конкретният извършител или поръчител на бомбата в двора на Димитър Вучев-Демби. Самият Демби е свидетел срещу Баретата в едно от делата му в съда.
От МВР потвърдиха информацията. От там съобщават, че освен Златомир Иванов-Баретата в София са задържани над 10 негови приближени. Изяснява се съпричастността им към извършено престъпление в кв. "Симеоново".
След сигнал на 17 юни за поставено взривно устройства в двора на къща в столичния кв. Симеоново бяха предприети действия по установяване на обстоятелствата и фактите около инцидента. В хода на проведените оперативно-издирвателни действия в СДВР са задържани заподозрени за деянието около десетина души, сред които З.И. – Баретата и А.С.- Мамата. Работа по установяване на съпричастността им към извършеното престъпление продължава.
Още: Петима от погрома на "Възраждане" с обвинения от прокуратурата. Ето за кои деяния
Още: Полицайка, ранена на протеста в събота: Паднах и ме беше страх да не ме стъпче тълпата