Обикновено се говори повече за високото, отколкото за ниското кръвно налягане като основен риск за редица неразположения и предпоставка за сериозни здравословни проблеми. Истината е обаче, че хипотонията може да е също толкова опасна, колкото и хипертонията.
Още: Историята на Мартин Кожуклиев - първият българин с две изкуствени сърца
Още: Проф. Каяхан Улуч за борбата с невромускулните заболявания
Настоящите европейски насоки подчертават, че хипотонията е недостатъчно диагностицирана. Понастоящем все още няма специфична интервенция, която да постига овладяването й, въпреки множеството налични фармакологични и нефармакологични методи. В следващите минути на "Club здраве" разглеждаме причините за нейното възникване и различните способи, с които можем да се опитаме да я овладеем, включително и физически упражнения, които да правим дори докато сме в офиса.
За целта в студиото Радина Василева е поканила доц. Светлин Цонев – специалист по кардиология, ангиология и флебология в Клиниката по кардиология на УМБАЛ „Александровска“, както и кинезитерапевтът Любослав Тодоров, който работи активно в сферата на Ортопедичната, Неврологичната и кардио-пулмоналната кинезитерапия в столична клиника.
Вижте цялото интервю и препоръчителни упражнения тук:
Още: Как да подсилим имунитета на подрастващите за грипния сезон
Още: Д-р Неутов: Мини инвазивната кардиохирургия е като да сглобяваш корабче в бутилка от матово стъкло
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!