Много проблеми свързани с екологията и климата нарастват. 52% от обработваемите почви в световен мащаб вече са деградирали, ерозирали и безжизнени.
Още: Стари и болни: Липсата на грижа съсипва горите на България (СНИМКИ)
95% от всичката храна по света идва от почвата. Начинът на земеделие в момента уврежда почвата и тя постепенно губи своето плодородие. За радост има изключително иновативни земеделци, включително и в България, които се грижат за почвите си, за екологията и биоразнообразието.
Липсата на органично съдържание в почвите ги превръща в пясък, което води до хранителна криза, недостиг на вода, загуба на биоразнообразие, климатични промени, загуба на препитание, конфликти и миграция. Деструктивните конвенционални практики са в основата на деградацията на почвата, но за щастие могат да бъдат заменени с такива, които да възстановят биоразнообразието, да пречистват въздуха, да намаляват до 0 използването на химични торове и препарати и т.н.
Всички тези теми ще бъдат дискутирани на форум, който ще се проведе на 5 декември, на който ще участват експерти, учени и професионалисти, които ще дадат решенията, което ще доведе до по-добро бъдеще за всички.
Още: Глобалното затопляне променя телата ни. На какво ще заприличаме?
Още: Учени алармират: Този орган ще пострада най-много от глобалното затопляне
ОЩЕ: Преживяхме най-топлия октомври - с какво това е опасно?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мащабни валежи, наводнения и два циклона: Времето около и след Великден
Още: Meteo Balkans: Геомагнитна буря клас G1-G2 ни застига до дни