Борисов е оставил "Възраждане" и МЕЧ да си играят в пясъчника

10 април 2025, 11:53 часа • 1013 | прочитания

Борисов е оставил "Възраждане" и МЕЧ да си оставят в пясъчника като малки момченца. Знае, че този вот няма да доведе до нищо и знае, че големият проблем е в контрабандните канали в Пловдив. Това коментира депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев пред медиите в парламента във връзка с вота на недоверие. 

Припомняме, че новият вот е за "провала на правителството в борбата с корупцията" и идва три месеца след встъпването в длъжност на кабинета и само седмица след като той оцеля след първия вот на недоверие, внесен от „Възраждане” и подкрепен от депутатите от „Величие” и МЕЧ. Вносителите обвиняваха управляващите в провал във външната политика. Очаквано вотът беше неуспешен, като беше подкрепен от едва 54 народни представители, 150 бяха против. 

Защо Борисов не се притеснява от вота на недоверие?

"Това, което ми направи впечатление, че той всъщност не се притеснява по никакъв начин от вотовете на недоверие, които се внасят. Той се притеснява от нещо друго и това са нашите инициативи по отношение на контрабандните канали в Пловдив", коментира Мирчев. Според него Борисов се е направил на приятно разсеян, че не знае за връзки на тези хора с Таки и с Пеевски. ОЩЕ: Какво ще е поведението на ПП-ДБ по новия вот на недоверие (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес