Най-старото столично кино "Влайкова" отваря врати след лятната ваканция, за да посрещне зрителите и гостите си с обновен киносалон. По този повод тази вечер (24.08) ще бъде показан филмът "Петя на моята Петя", а преди това ще има освещаване на киносалона.
Още: Почина легендарен френски режисьор
Още: Феноменът "Adolescence": Сериалът, за който всички говорят
В какво се състои направеният ремонт
Кино-театър "Влайкова" от години е средище на културата в центъра на столицата - там се играят театрални постановки, организират се концерти, детски събития и какво ли още не. Ремонтът на салона бе наложителен и благодарение на средства, дарени от приятели на киното и радетели за развитие на българската култура, в допълнение към средства на самото кино, са сменени седалките. Сега "Влайкова" може да се похвали с удобни и висококачествени испански седалки в приятен оранжев цвят.
Още: "Барби" и "Опенхаймер" с премиери в кино "Влайкова"
Още: Отиде си звезда от филма "Първичен инстинкт"
Още: Гледаме "След дъжда: Откраднатите от Путин деца се завръщат у дома" безплатно в София
Снимка: Кино-театър "Влайкова"
Седалките не са единственото съществено нещо, което е сменено в салона на кино-театъра. Старата и захабена подова настилка също вече е изцяло сменена. Специалната нова настилка е трудногоряема и покрива всички изисквания за пожарна безопасност. Финалните щрихи в обновения киносалон са поставен чрез козметични поправки по някои от колоните и освежаване на фоайето.
Още: Носителят на "Оскар" анимационен шедьовър "Потоп" вече е в кината в България
Още: Почина легендарен актьор от "Междузвездни войни" и "Стар Трек"
Снимка: Кино-театър "Влайкова"
Още: Първи трейлър на филма "Ръжда", на чиито снимки Алек Болдуин уби жена (ВИДЕО)
Още: "Безветрие" на Павел Г. Веснаков е най-добър български филм на 29-ия София Филм Фест
Големите разлики след ремонта
Разликите ПРЕДИ и СЛЕД са наистина огромни. Вижте ги в следващите снимки:
Снимки: Кино-театър "Влайкова"