Задава се първият електромобил Ferrari (СНИМКИ И ВИДЕО)

16 февруари 2023, 15:14 часа • 1865 | прочитания

Задава се първият електромобил Ferrari. Директорът, Бенедето Виня обещава да създадат уникален автомобил Ferrari като основен мотив ще е изживяването за клиентите. От компанията анализират всички технологии в колата, така че да представлява "едно безупречно Ferrari такова, каквото е днес".

Още: Как да направите чистачките по-ефективни

Още: Volkswagen постави нов рекорд по продажби на... вурстове

Италианските супер коли са известни със своята бързина и звук. Виня казва, че водачите пак ще изпитат същата тръпка с електрическа мощност. Директорът обяви, че първата изцяло електрическа кола на Ferrari ще бъде представена през 2025. Междувременно поръчките за газовата Purosnague бързо нарастват.

Още: Колко можете да карате с включен индикатор за налягане на маслото

Още: Взрив в завод спря производството на три модела на Toyota

Още: Опасно ли е да се кара кола с ръжда по спирачните дискове?

Още: Радикални мерки – най-замърсеният град в света забрани на старите коли да зареждат

ОЩЕ: Заради Белия дом Мъск пуска зарядните станции на Tesla и за други модели

Виня твърди, че Ferrari ще продължи да предлага на водачите смесица от технологии. Това означава повече двигатели, хибриди и изцяло електрически коли, цитиран от Bloomberg.

Още: Европейската комисия представи план за подкрепа на автомобилната индустрия

Още: Тайна опция в колата – защо се натискат едновременно два бутона за прозорците

Относно неговия голям съперник при електромобилите на Мъск според Виня Tesla са просто "функционални" коли, докато Ferrari са по-скоро "емоционални".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Михаил Митев
Михаил Митев Отговорен редактор
Новините днес