Спад в продажбите на леки коли в Китай за първи път от 20 г.

09 януари 2019, 16:40 часа • 2445 | прочитания

Годишните продажби на леки автомобили в Китай спаднаха миналата година за първи път от повече от 20 години, предаде БГНЕС.

Още: Как да направите чистачките по-ефективни

Още: Volkswagen постави нов рекорд по продажби на... вурстове

Продажбите на леки автомобили спаднаха до 22,4 млн. бройки през 2018 г., което е спад с 5,8% в сравнение с предходната година, съобщиха от  Китайската асоциация за пътнически автомобили (CPCA).

През декември продажбите спаднаха с 19,2% в сравнение с предходната година.

Падащият пазар е засегнал производствения сектор на Китай, който се сви през последния месец за първи път от повече от две години.

Още: Колко можете да карате с включен индикатор за налягане на маслото

Още: Взрив в завод спря производството на три модела на Toyota

Търговската война между Пекин с Вашингтон се води в момент, когато Пекин се сблъсква със забавящата се национална икономика - очаква се растежът да се е понижил до около 6,5% през 2018 г., при 6,9% през 2017 година.

Мрачната картина на износа засили необходимостта Пекин да разчита на своите потребители, за да развива своята икономика.

Но кампанията на правителството миналата година прекъсна части от финансовата индустрия в сянка, като например кредитиране от равнопоставени партньори, което финансира покупките на автомобили за някои потребители.

Намаляването на продажбите на автомобили може да е феномен от миналата година, заяви генералният секретар на CPCA Цуей Дуншу.

Още: Европейската комисия представи план за подкрепа на автомобилната индустрия

Още: Тайна опция в колата – защо се натискат едновременно два бутона за прозорците

Длъжностни лица предприемат стъпки за възобновяване на потребителските разходи.

Ще бъдат въведени политиките за повишаване потреблението на авто- и домакински уреди, съобщи агенция Синхуа тази седмица.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес