Проведеното от властите във Венецуела преди дни национализиране на завода на General Motors в страната доведе до първите последствия, за които предупреждаваше ръководството на американския производител. В предприятието бяха проведени масови уволнения, а някои от работниците разкриха, че проблемите в завода са започнали доста отдавна.
Още: Работници са третирани като роби в завод на голям китайски производител
Още: Шофьорска грешка може да доведе до скъпи ремонти през зимата
Драматичната история с конфискуваното предприятие на GM във Венецуела всъщност стартира още през 2000 г. Тогава се оказва, че заводът е въвлечен в съдебен процес. До него се стига, след като два местни дилъра завеждат дело срещу фабриката, тъй като тя не им осигурява предварително договорените количества автомобили.
Именно жалбата в съда развързва ръцете на местните власти, които в крайна сметка проемат контрола над предприятето. Пред агенция „Ройтерс”, работници разкриха, че последният произведен автомобил в завода е слязъл от конвейра преди година заради проблеми с доставката на компоненти от местни компании. Отделно от това наложените върху страната санкции от страна на ОПЕК също са се отразили на производството.
В крайна сметка 2700 работници от завода са получи SMS-и, с които GM ги уведомява за тяхното освобождаване. Добрата новина в случая е, че на служители са били изплатени всички дължими суми за заплати и компенсации. Ръководството на предприятието вече е напуснало страната, което вероятно ще доведе и до закриване на завода.
Още: Nissan, Honda и Mitsubishi започнаха работа по сливане
Още: Фалира компанията, която прави емблемата на Мерцедес
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ford електрифицира една емблематична марка с представянето на новия изцяло електрически Explorer