Италианският производител Fiat подготвя завръщането на два от най-известните модели в историята си. Марката подготвя два малки кросоувъра, за които ще бъдат възродените имената 600 и Multipla, твърдят медиите в страната.
Още: Електрически Fiat се продава толкова зле, че дилър го дава почти безплатно
Още: Кога петната под автомобила са повод за притеснение?
Именно вторият е един от най-противоречивите автомобили в историята. Multipla оглавява повечето класация за „Най-грозна кола“, като тя се произвеждаше в две поколения – от 1998 до 2010 г. Моделът има много противоречив дизайн, но пък спечели симпатии заради голямото си вътрешно пространство, като има 6 места в салона..
Възродената Multipla ще излезе през 2025 г. и ще замени произвежданите в чужбина модели 500X и Tipo, които ще бъдат спрени година по-рано. Преди това – още през 2023 г., на пазара ще се появи новото 600, за който вече са известни и някои подробности. Това ще бъде кросоувър с дължина от около 4 метра, изграден на платформата CMP от второ поколение. Това означава, че той ще получи както бензинови, така и електрически двигатели, а производството му ще се осъществява в завода на Fiat в Полша.
През 2024 г. италианците ще предложат на потребителите и нова Panda. Именно нейната платформа ще бъде в основата на възродената Multipla, като и двата автомобила ще бъдат с изцяло електрическо задвижване.
Още: Какви рискове крие загряването на двигателя през зимата
Още: Honda и Nissan преговарят за обединяване
Fiat се нуждае от спешно подсилване на моделната си гама. В момента марката има много силно присъствие в Латинска Америка с няколко модела, които не се предлагат в Европа, като Argo, Cronos и Pulse. Последният представлява атрактивно крос-купе, което се радва на голяма популярност и това породи спекулации, че той също може да се появи на Стария континент.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как да проверите качеството на зимната течност за чистачки
Още: Производителите в Европа са изправени пред 15 милиарда евро глоби