Ресторантьорите искат да работят, но да получават и компенсации

01 април 2021, 07:38 часа • 1479 | прочитания

Отварянето на градините трябва да бъде с пожелателен характер, а в същото време да бъдат запазени компенсациите за бизнеса. Заведенията трябва да могат да работят както досега – на доставки и с отворени градини, но компенсациите на бизнеса да продължат.

Още: Стана ясно кои български плажове получават "син флаг" за идващия летен сезон

Още: Имотите в България са силно надценени: Предупреждение от експерти

За това настоя Марин Сотиров, заместник-председател на Асоциацията на заведенията в България пред БНТ.

Тръгнали да се изплащат парите по мерките за подкрепа на бизнеса, като по първото изплащане имало леко забавяне. Сотиров обясни , че решението за разхлабването на мерките и отварянето на градините било взето без съгласието на бранша. ¾ от бранша не са доволни от разхлабването на мерките.

Прочетете още по темата: Ресторантьори: Отказваме да приемем ново удължаване на мерките, Валери Симеонов обясни точно какво е направил с пръст на протеста на ресторантьорите 

Още: Иде ли криза: Световната банка понижи значително прогнозата за българската икономика

Още: Хотелиерите по морето вдигат драстично цените за летния сезон

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес