Някога имали ли сте усещането, че въпреки постигнатите цели, мечтаната работа и кариерните успехи, сякаш не сте на мястото си? Ако отговорът е да, то със сигурност ще се припознаете в днешния ни събеседник.
Александрина Крушарска е лекар, който години практикува медицинската професия не само в Спешно отделение, но и като рехабилитатор и физиотерапевт. След години работа обаче, Александрина осъзнава, че нейното призвание е да пише книги.
"Аз не исках да бъда писател. Исках да бъда лекар. Станах лекар. Докосвах се ежедневно до лекари, които караха „чудото на медицината“ да се сбъдва пред очите им. А през цялото време един глас в главата ми крещеше, че не върша това, което ми е предопределено. С течение на времето този глас се превърна в невидима енергийна топка, решена да ме разкъса отвътре, ако не й дам да твори", споделя Крушарска в личния си блог.
И така с течение на времето се раждат бестселърите "Болница за безсмъртни създания", "Анатомия на безсмъртните видове" и "Дисекция на безсмъртни сърца".
Написани в модерния напоследък жанр „ърбан“ фентъзи, книгите разглеждат свръхестественото в градска среда и провокират хората да видят от нов ъгъл своите атрофирали тела и чувства и да преосмислят начинът си на живот.
"Фентъзито никога не е било толкова популярно колкото в момента и колкото и да е болезнено за феновете на класическото фентъзи, това се случи благодарение на така нареченото роментази, където във фентъзи среда има и романтична сюжетна линия", споделя писателка.
Какво е общото между лечението на тялото и лечението на душата чрез изкуство и къде е мястото на съвременната българска литература на световната карта - вижте в интервюто.