Българските фолклорни традиции в отглеждането на децата ни учат как да възпитаме добър човек, как да му дадем най-важните понятия и морални ценности, да му вдъхнем любов и нежност чрез песен, да играем и да бъдем до него в най-важните години от израстването му. Книгата съдържа част от това първо, най-важно училище за децата на българина. Дава възможност да им покажем един богат, приказен и красив свят. Броенки, залъгалки, наричания, игри. Прекрасни образци, чрез които децата се учат най-добре, развиват се като личности и творци.
Още: Отличия от Столичната библиотека: Кои са най-четените автори и най-активните читатели за 2024 г.
В книгата си Лилия Старева събира и обяснява смисъла и ролята на стотици позабравени практики, ритуали, забрани, гадания и предсказания в живота на старите българи. Чрез тях те вярвали, че ще осигурят най-доброто за децата си, ще ги въведат по най-правилния и защитен начин в живота и обществото.
Освен като любопитен анализ на част от българския фолклор, този сборник може да се възприема и като наръчник за съвременните семейства. Показва как традицията може да ни помогне днес. Как да отглеждаме, възпитаваме и играем с децата чрез вълшебния и многовековен опит на предците ни.
Още: "Играта на Касапина" - дългоочакваното продължение на хорър сензацията "Касапина и орехчето"
Още: За първи път в България: "Жени, лишени от търпение" – литературният бунт на Джаили Амаду Амал