Един от изпълнителните директори на ЦСКА Филип Филипов говори за спортно-техническия аспект от стратегията за дългосрочно развитие на "армейския" клуб. На официална пресконференция Филипов заяви, че "червените" не бягат от борбата за титлата, но в момента нямат отбор за тази цел.
Още: Левски отново скочи на съдиите, „сините“ поискаха чужди рефери за конкретни двубои (ВИДЕО)
На ЦСКА щели да му бъда необходими 3 трансферни прозореца за стойностен тим
"На отбора ще бъдат необходими 3 трансферни прозореца, за да изградим наистина стойностен отбор. Наясно сме сега какъв е отборът. Надявам се този трансферен прозорец да е последният, в който селекцията ще се извършва в движение. Искаме да балансираме отбора, имаме дефицит на доста позиции, и да надградим", смята изпълнителният директор на столичния гранд.
ОЩЕ: "По-добре ужасен край, отколкото ужас без край": ЦСКА представи план за дългосрочно развитие (ВИДЕО)
Още: Всичко е в ръцете на БФС: Илиан Илиев хвърли оставка като национален селекционер
Още: Силова групировка е искала да купи акции на Левски (ВИДЕО)
"Нека бъдем реалисти": Може ли ЦСКА да се бори за титлата?
"След това веднага започваме селекцията за следващите 2 трансферни прозореца. Зимата трябва да сме наясно с ядрото на отбора. След лятната пауза тимът трябва да се бори за титлата и да има постоянство в Европа. Това не значи, че ще избягаме следващата година от целите на ЦСКА - борба за титлата и Купата. В момента обаче нямаме този отбор. Трябва да сме реалисти", призов Филип Филипов.
Треньорът ще има участие при трансферите в ЦСКА
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Шефовете потриват ръце: Левски очаква сериозни оферти за свой защитник
Още: „Дербито с Левски е по-важно за феновете дори от спечелването на титлата“
"Треньорът ще има решаваща роля и свободата да взима решения за трансферите. Наставникът ще задава към скаутското звено нужния профил футболист. Клубът ще определя бюджета за селекцията и понякога възрастта на играча", заяви малко по-рано той.
ОЩЕ: Временно: Малките "армейци" ще имат нов дом
Още: Нападател на Левски разкри къде иска да продължи кариерата си
Още: В БФС обсъждат любопитно име за заместник на Илиан Илиев