ЦСКА 1948 размаза Ботев Враца, нападател блести във втори пореден мач (ВИДЕО)

30 август 2024, 21:15 часа • 909 прочитания

ЦСКА 1948 постигна категоричен успех с 3:0 при визитата си на Ботев Враца в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Централният нападател на "червените" Евгений Сердюк блесна с по един гол във всяка част и затвърди добрите впечатления от миналия мач срещу Славия. Преди това Бирсент Карагерен откри резултата.

Сердюк и Карагерен донесоха успеха на ЦСКА 1948 срещу Ботев Враца

Още в осмата минута гостите излязоха напред. Карагерен се възползва от неразбирателство в противниковата отбрана при върната топка към Федерико Бариос и вкара за 0:1. Умарбаев и Талис пробваха късмета си, но без успех. В средата на първото полувреме Переа тества Петър Маринов, който се справи безпроблемно.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: ВАР драма в "Овча Купел": Арда изтърва Славия през първата част и бе наказан (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Сердюк вкара два гола

Секунди преди почивката Ценов изведе Кирилов, който поднесе топката на празна врата на Сердюк. Централният нападател не сбърка, за да удвои аванса на "червените". През втората част доминацията на ЦСКА 1948 продължи. Стражът на врачани спаси няколко положения. Той обаче остана безпомощен в 68-ата минута, когато Евгений Сердюк го прониза след пас на Карагерен.

Гол на Ботев Враца бе отменен

26-годишният украинец реализира третото си попадение в последните два мача, а освен това има и една асистенция. Малко по-късно гол на Переа от Ботев бе отменен. До края на сблъсъка резервата Марио Илиевски изтърва сам срещу стража на "зелените лъвове", а попадение на Карагерен бе отменено.

ОЩЕ: "Ако Христо Ботев беше жив, щеше да е биткойнър"