Везенков и Сакраменто ще спорят с Голдън Стейт на Стеф Къри за място в плейофите на НБА

15 април 2024, 09:31 часа

Баскетболната звезда на България Александър Везенков и неговият тим Сакраменто Кингс ще се изправят срещу Голдън Стейт Уориърс и суперзвездата Стеф Къри в битка за място в плейофите на НБА. Това стана ясно след последния кръг от редовния сезон в НБА, в който "кралете" победиха Портланд със 121:82.

Везенков игра 10 минути при разгром на Сакраменто

Везенков се включи от пейката едва в заключителната четвърт, когато мачът бе отдавна решен. Той прекара малко над 10 минути на паркета, но не успя да отбележи кош при двата си опита. Баскетболист №1 на Европа за 2023 г. се отчете с една борба и една открадната топка.

Предстои съдбоносен мач срещу Голдън Стейт Уориърс

Сакраменто финишира на девето място в Западната конференция и не успя да се класира директно за плейофите на НБА. Предстои мач с шампиона от 2022 г. Голдън Стейт, който ще се изиграе на 17 април от 5:00 часа българско време. Победителят ще продължи напред и ще срещне  загубилия от двойката Ню Орлиънс Пеликанс - Ел Ей Лейкърс.