Везенков блести над всички при първия успех на Олимпиакос в Евролигата!

12 октомври 2024, 00:29 часа • 406 прочитания

Най-добрият баскетболист на България Александър Везенков поведе своя тим Олимпиакос към първи успех в Евролигата! Грандът от Пирея надви Жалгирис Кауна със 74:68 в двубой от втория кръг на турнира, а родният национал направи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби.

Везенков поведе Олимпиакос към победа в Евролигата

"Червено-белите" изковаха победата си в първата четвърт, която спечелиха с 21:6. В останалите три части от мача литовците бяха по-добрият отбор на терена, но големият пасив така и не бе заличен. В заключителните минута и половина Везенков вкара много важни шести точки, които успокоиха гръцкия отбор.

ОЩЕ: Огромно признание: НБА обяви Везенков за Играч №1 извън "Лигата на извънземните"

Към статистиката си българинът добави една асистенция, една открадната топка и само една грешка за почти 25 минути на терена. Французинът Еван Фурние се отчете с 15 точки за Олимпиакос, а Найджъл Уилямс-Гос завърши с 9. За Жалгирис Дейвидас Сирвидис бе най-резултатен със 17 точки. Още 13 точки добави Силван Франсиско.

В ПРЕДНИЯ КРЪГ: Пред погледа на Специалния: Везенков се завърна в Евролигата със загуба от Фенербахче (ВИДЕО)