Слаб мач? Везенков не знае какво е това - пак твори за Олимпиакос! (ВИДЕО)

13 октомври 2024, 21:43 часа • 824 прочитания

Голямата баскетболна звезда на България Александър Везенков изигра пореден силен двубой за Олимпиакос след завръщането си в гръцкия гранд. Саша помогна за победата над Арис Солун със 102:72, като прекара 20 минути на паркета, в които бе изключително полезен за своя тим.

Везенков и Олимпиакос с втора победа в гръцкото първенство

Везенков отбеляза 22 точки, а към това добави 5 борби и 1 асистенция. Единственият баскетболист, който бе по-резултатен от българина на паркета, бе Моузес Райт с 23 пункта. От отбора на Арис пък над всички бе Ландърс Ноли II, който се отчете с 21 точки за тима от Солун.

Александър Везенков

Разгромна първа част предреши срещата с Арис

Тимът на Олимпиакос реши мача още след първата четвърт, в която разби опонента с 35:12. Така гръцкият тим записа втори пореден успех от старта на новия сезон в гръцкото първенство, като със същото могат да се похвалят и отборите на АЕК Атина и Панатинайкос.

Везенков изигра силен мач и на старта на Евролигата, а треньорът на съперника го определи за "гений", сравнявайки го със звезда от НБА заради един конкретен елемент от играта му.