САЩ е олимпийски шампион в баскетбола! Стеф Къри заблестя във финала

11 август 2024, 01:13 часа • 2213 прочитания

Мъжкият баскетболен отбор на САЩ е олимпийски шампион! В повторение на финала от Игрите в Токио звездният американски състав подчини домакините от Франция с 98:87 (20:15, 29:24, 23:25, 26:21) и триумфира в Париж 2024. Над всички в двубоя бе Стеф Къри.

Стеф Къри поведе САЩ към злато в Париж!

В препълнената зала „Берси“ „петлите“ се бориха до последно и затрудниха именития си съперник, който обаче можеше да разчита на капитана си Къри. Той имаше основна услуга тимът на САЩ да не изпусне мача от контрол в последните минути. Гардът реализира 24 точки, от които 8 тройки от 12 опита и добави 5 асистенции.

ОЩЕ: Везенков: Оставих една мечта - НБА, но сега целта е Евролигата (ВИДЕО)

Стеф Къри

Индивидуална статистика за САЩ

Извън 24-те точки на Стеф Къри, Кевин Дюрант, който спечели четвъртия си златен олимпийски медал, и Девин Букър допринесоха за успеха с по 15 точки. Дюрант добави 4 борби и 4 асистенции, а Букър – 6 борби и 3 асистенции. 39-годишният ЛеБрон Джеймс се включи с „дабъл-дабъл“ от 14 точки и 10 асистенции, а овладя и 6 борби.

Виктор Уембаняма отново на висота

20-годишният Виктор Уембаняма изигра силен мач за Франция и бе най-резултатен с 26 точки и 7 борби. Гершон Ябуселе добави 20 точки, а Нандо де Коло – 12.

ОЩЕ: Везенков обясни защо е напуснал НБА при грандиозното си представяне в Олимпиакос (ВИДЕО)