Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Македонско разузнаване: Медийни и политически структури разпространяват антизападна пропаганда

13 май 2018, 08:30 часа • 4953 прочитания

През изминалата 2017-та година Република Македония бе изправена пред сериозни хибридни заплахи в няколко ключови моменти за страната. Това стана при смяната на властта и при изграждането на отношенията със съседите. Това се казва в годишния доклад на Агенцията по разузнаване (АР) на Република Македония. Това е първият подобен публичен документ на агенцията от нейното създаване.

Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си

Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)

Части от този доклад бяха представени пред Парламентарната комисия за контрол над Агенция по сигурност и контраразузнаване, предаде БГНЕС.

"Сред приоритетите на разузнавателната агенция бяха "разкриването и локазирането на деструктивното влияние на външни сили, които чрез медийни и политически структури в Република Македония и региона, се опитват да влияят върху мнението на гражданите изграждайки антизападни (срещу ЕС и НАТО - бел. ред.) позиции", се казва в доклада.

Агенцията е обърнала специално влияние и на проблемите, свързани с нелегалната миграция, религиозния екстремизъм, международния тероризъм, транснационалната престъпност, както и върху проблемите свързани с икономическите интереси и тези от областта на сигурността.

Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали

Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония

АР е издала 10 969 документа с гриф "държавна тайна", 9588 като "секретно" и 1208 за "вътрешно ползване". Системата за класифицирана информация е съгласно правилата на ЕС и НАТО. АР поддържа партньорски отношения с 46 служби по света. Бюджетът на АР през 2017 е бил 220 млн. денари.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес