Жители на Афганистан призоваха превзелото властта движение „Талибан” да въведе униформи за бойците си, за да се отличават от въоръжените крадци, съобщи местната телевизия Ariana News.
Още: Защо Северна Корея краде биткойни и как с тях тайно снабдява оръжия?
Още: Грешка: Жена роди бебето на друга двойка
По информация на телевизионния канал, в Кабул афганистанците нерядко се сблъскват с лица, които се представят за талибани и ограбват чуждо имущество.
„В града има много въоръжени хора. Ние не знаем кои от тях са талибани и кои не. Това трябва да личи по външния вид”, цитира телевизията мнение на столичанин.
По думите на говорителя на „Талибан” Забиула Муджахид, отрядите на бойците, които отговарят за обществената сигурност, вече носят униформи, съобщава РИА Новости. Що се отнася до останалите талибани, чиято външност се различава от тази на цивилните лица само по оръжието, те скоро ще напуснат Кабул или няма да имат отношение към въпросите на сигурността, е заявил говорителят на движението.
Още: Китай разби надеждите на Тръмп за Иран, Техеран умело изнудва чрез ядрената си програма
Още: Китай намалява прожекциите на американски филми и вдига митата за САЩ на 125%