Двамата освободени от "Хамас" американски граждани се намират в момента при Червения кръст, съобщи добре осведомен източник на Ройтерс.
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
Още: Хората в Газа в задушаваща хватка: "На ръба на колапса сме. Измъкнете ни от тази ад"
По-рано военното крило на палестинското движение обяви, че е пуснало двама заложници, майка и дъщеря, но засега няма официално потвърждение от САЩ и Израел. Няколко медии, цитирани от ДПА, също съобщават, че освободените са предадени на Червения кръст в Газа. В "отговор на усилията на Катар" по хуманитарни съображения бяха пуснати майка и нейната дъщеря, заявиха бригадите "Изедин ал Касам".
Още: Радикални палестински групировки надигат глава в Германия. Ето какво става там
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
Същевременно бе съобщено, че броят на загиналите френски граждани при атаките на "Хамас" срещу Израел нарасна на 30, съобщи пред Ройтерс френски дипломатически източник. Той добави, че седем негови сънародници остават в неизвестност, предаде БТА.
Още: "Око за око". Има ли право Израел да разрушава ивицата Газа, за да се защити и до каква степен?
Още: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Още: След взривовете в автобуси: Израел нареди на военните да засилят операциите в Западния бряг