Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Полицията в Йерусалим арестува 8 поклонници в "Ал-Акса", призовавали за терор (ВИДЕО)

05 април 2024, 09:12 часа • 1829 прочитания

Полицията в Йерусалим арестува осем души заради скандирания, които са "подстрекателство и подкрепа на тероризма". Това се случи по време на сутрешната молитва за последния петък от свещения месец Рамадан в джамията "Ал-Акса".

Още: Турски учен: Има риск от вулканично изригване край Измир

Още: Путин и Си ще си разменят визити. Русия е доволна: "Тръмп мисли като нас" (ВИДЕО)

В изявление на полицията се казва, че на сутрешната молитва са присъствали хиляди поклонници, а голям брой униформени са следели за спазване на реда от Стария град на Йерусалим.

Още: Израел обяви "максимална степен на тревога" за своите посолства

Кои са задържаните?

Заподозрените, четирима от Източен Йерусалим и четирима от Северен Израел, са задържани за разпит.

Още: 10 години затвор за мъжа, хвърлил бомба по бившия премиер на Япония (ВИДЕА)

Още: Обилният снеговалеж затвори училищата в седем града в Турция

"Тези гнусни подстрекатели и поддръжници на тероризма са жители на държавата Израел, които се възползват от религиозен повод и използват свещеното място за молитва за подстрекателство и подкрепа на тероризма и терористите", се казва в изявлението на полицията, цитирано от The Times of Israel.

"Те вредят преди всичко на нормалната мюсюлманска общественост, която идва на Храмовия хълм и не участва в тези сериозни демонстрации на подстрекателство", добавят от полицията.

Още: ООН: Над 1 милион души са се завърнали в Сирия след падането на Асад

Още: Ердоган: Турция е идеалният домакин на преговори за Украйна, искаме траен мир (ВИДЕО)

Още: ЦРУ предупреждава за риск от война между Иран и Израел съвсем скоро: Vox News

Молитвите тази година преминаха мирно

Въпреки засилените притеснения тази година за потенциални размирици, произтичащи от продължаващата война на Израел срещу "Хамас" в Газа, предизвикани от шокиращата атака на групировката на 7 октомври, петъчните следобедни молитви за Рамадан на Храмовия хълм преминаха мирно през последните три седмици.

Джамията "Ал-Акса" е третата най-свещена светиня в исляма, поради което мястото е постоянна точка на израелско-арабския конфликт.

Още: Откриха подземна крепост от времето на въстанието на юдеите срещу Рим в Галилея (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес