Докато говори за деескалация в Украйна, Китай отново даде знак за подкрепа на Русия

01 април 2022, 07:25 часа • 3302 прочитания

Китайският външен министър Ван И, след среща с руския си колега Сергей Лавров, е заявил, че Китай иска да изведе отношенията с Русия на по-високо ниво и да развие сътрудничеството, предаде руската агенция "Интерфакс".

Още: Без война - бомби: Южнокорейски изтребители се объркаха в цивилен район (ВИДЕО)

Още: Писна й от туристи: Северна Корея се затвори отново за света

Ван И заявил, че под ръководството на двамата лидери Китай иска да изведе отношенията с Русия "на по-високо ниво" и да продължи да развива сътрудничеството. Според него връзките между двете страни са издържали на "нов тест" на фона на "променящата се международна ситуация".

Китайският външен министър отбеляза също, че Китай подкрепя възможно най-скорошната деескалация на конфликта в Украйна.

Руското външно министерство заяви, че "Русия и Китай продължават да укрепват стратегическото си партньорство и да действат в световните дела от единна позиция". Страните се споразумяха да засилят външнополитическата координация, да разширят сътрудничеството на двустранна линия и в различни многостранни формати.

Още: Meteobalkans: Опасност в Турция. Идват пясъчни бури

Още: Ядосан зрител осъди кино - за прекалено дълги реклами. Ето колко продължили

Анализи: Единомислие за Украйна от глас на републиканците в САЩ и от Китай, но с различен замисъл

Превод: Ганчо Каменарски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ганчо Каменарски
Ганчо Каменарски Отговорен редактор
Новините днес