Съветът за сигурност заседава извънредно по искане на Русия

02 май 2014, 17:45 часа • 31317 | прочитания

Русия поиска извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН заради положението в Украйна, което трябва да се състои днес в Ню Йорк, съобщиха дипломати.

Искането на Русия е мотивирано с "тежката ескалация на насилието в Източна Украйна" и заседанието ще бъде публично, уточниха те. То ще бъде третото от началото на украинската криза. Нито едно от предишните официални заседания или консултации не доведоха до приемането на обща позиция на Съвета по проблема.

Още: Мъж заплаши, че ще убие Тръмп (ВИДЕО)

Още: "Обама вече не е интересен": Белият дом сменя картини, за да показва атентата срещу Тръмп

Украйна започна рано тази сутрин военна операция в бастиона на проруските сепаратисти в Славянск, като загубиха двама войници и предизвикаха гневен отговор от страна на Русия, според която Киев върви към "катастрофа".

И в Одеса, в Южна Украйна, проруски бунтовници нападнаха проукраински демонстранти, при което десетки хора бяха ранени.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес