ФБР и "Сикрет сървис" започнаха разследване на атаката на неизвестни хакери върху мрежата на Комисията по ценни книжа и борси, която съхранява информация и документи на хиляди частни компании и финансови организации.
Още: Русия не воюва официално със САЩ, но Путин притиска Тръмп и на бойното поле
Още: Американците са недоволни: Рейтингът на Тръмп пада
Според осведомени източници, хакерите са проникнали в базите данни на комисията през октомври 2016 година. Те са използвали сървър, намиращ се в Източна Европа. Хакнати са компютрите на фирми, тестващи системата за подаване на документи в комисията с помощта на истинска информация, информира БГНЕС.
Говорителят на комисията Джей Клейтън съобщи на 20 септември, че хакерите са получили достъп до нейните системи за регистрация и съхранение на документи. От комисията уверяват, че хакерската атака не е повлияла на нейната работа и не е довела възможност за последващо проникване в системата.
Бюрото за кредитна история Equifax съобщи обаче, че в резултат на кибератаките престъпниците са получили достъп до данните на 143 млн. клиенти. Хакерите са се сдобили с техните имена, номера на социалните осигуровки, рождени дати, адреси и номера на шофьорски книжки.
Още: "Не предприемайте ответни мерки": САЩ с призив към останалите страни, след като им наложи мита
Още: Знак, че САЩ се отдръпват от Киев: Без военния министър на важна среща за Украйна
Те са успели да постигнат достъп и до номерата на кредитните карти на най-малко 209 000 души.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Тук мирише на сделка": Странното дело срещу кмета на Ню Йорк приключи внезапно
Още: Мъск да се подложи на тест за наркотици: Входираха законопроект в Конгреса