По случай почивните дни около националния празник - Денят на независимостта, рекорден брой американци тръгнаха на път.
Още: Мъск не успя да си купи върховен съдия в Уисконсин с 25 млн. долара
Близо 71 милиона души са се отправили на път в дните около националния празник на страната 4 юли, по данни от Асоциацията на американските автомобилисти. Това представлява увеличение с 5% спрямо същия период на миналата година.
Още: За 4 юли: Радев поздрави Байдън и призова за по-силни съюзнически отношения със САЩ срещу кризите
Най-натоварена с пътувания се очаква да е неделя
Още: Новият канадски премиер също не се плаши от Тръмп: Няма да ни притежаваш (ВИДЕО)
Още: „Тя има нужда от любов“: Боклукчия намери изхвърлено бебе (ВИДЕО)
Федералната служба отговаряща за транспортната сигурност прогнозира, че очаква неделя (7.07) да се превърне в най-натоварения ден по летищата в САЩ и да бъдат обслужени пътниците от над 6500 полета.
От федералната служба заявиха, че дните около 4 юли са най-натоварените по отношение на пътуващите по въздух от нейното създаване през 2001 година, предава Bulgaria on air.
Още: Сенатор от САЩ счупи рекорда за най-дълга реч
Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие
Aмериканците посрещнаха националния празник, който отбелязва подписването на Декларацията за независимост от Великобритания на 4 юли 1776 с традиционните барбекюта, а кулминацията бяха шоута с фойерверки, които се проведоха в повечето градове на страната.
Още: Байдън помоли да не планират повече събития след 20:00 ч., защото имал нужда от сън
Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка
Още: Доброволци в Ню Мексико откриха останките на над 200 жени, смятани за мигранти