Подробности за атентата срещу Мадуро - участвали са три дрона

05 август 2018, 21:15 часа • 5489 | прочитания

Три безпилотни летателни апарата са били използвани при опита за покушение срещу президента на Венецуела Николас Мадуро, съобщи министъра на съобщенията и информацията на Венецуела Хорхе Родригес, предаде БГНЕС.

Още: "Тук мирише на сделка": Странното дело срещу кмета на Ню Йорк приключи внезапно

Още: Мъск да се подложи на тест за наркотици: Входираха законопроект в Конгреса

По думите му, първият дрон се е взривил срещу подиума, където се е намирал Мадуро, вторият вляво от подиума, а последният — близо до сграда южно от сцената.

Покушението е било готвено в продължение на половин година. Службите за сигурност на латиноамериканската страна обаче са успели да евакуират Мадуро навреме.

Венецуелският президент "благодари" на международната общност за участието ѝ в случилото се в публикация в Twitter, като заяви, че Венецуела ще продължи да върви по пътя на демокрацията, независимостта и социализма. Президентът на Венецуела остана невредим при опита за атентат. Ранени обаче бяха седем гвардейци. Мадуро обвини за нападението опозицията и властите Колумбия, които веднага отрекоха всякакво участие.

Още: "Много ядосаният" Тръмп и Путин лице в лице?

Още: Националната сигурност на САЩ е като швейцарско сирене: Съветник на Тръмп ползвал личен имейл за държавни тайни

Отговорността за опита за убийство на Мадуро пое групировката Национално движение "Войници в тениски" (Flannel Soldiers). Смята се, че групировката е създадена през 2014 година и е свързана с офицера Оскар Перес, който през юни 2017 година стреля от хеликоптер по сградите на Върховния съд и Министерството на вътрешните работи в Каракас. Той беше застрелян по време на спецоперация през януари 2018 година Групата обявява себе си като съюз на всички съпротивителни сили на национално ниво, борещи се срещу Мадуро.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес