Американските въоръжени сили не са готови за сътрудничество с Русия, заяви военният министър Джейм Матис. Той напрани това изявление, след като руският му колега призова за по-добри връзки.
Още: САЩ и Русия с нова размяна на затворници: Путин пусна жената, дала 50 долара на Украйна
„В момента не сме в положение да сътрудничим на военно равнище, но нашите политически лидери се ангажирали и се опитват да намерят допирни точки и за движение напред“, каза Матис пред журналисти на срещата на военните министри от НАТО в Брюксел, предаде AFP.
По-рано руският военен министър Сергей Шойгу заяви, че Москва е „готова да възстанови сътрудничеството с Пентагона“, отбеляза още БГНЕС.
По-рано и президентът на Руската федерация Владимир Путин призова руските разузнавателни служби да укрепят връзките със своите американски колеги в рамките на борбата срещу тероризма.
Още: Антониу Гутереш: Израел да пусне хуманитарните доставки в Газа
Още: Панама отхвърли идеята на САЩ за американски военни бази на нейна територия
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Край на издирването на оцелели: Стотици жертви след трагедията в нощен клуб (ВИДЕА)
Още: Тръмп опитва да развали "брака по сметка" между Русия и Китай