Докато светът чакаше със затаен дъх встъпването в длъжност на американския президент, изпълнителният директор на Tesla Илон Мъск обменяше съобщения с кмета на Маями за изграждането на тунелна система под града във Флорида.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Грипът пълни болниците в САЩ - по-тежък ли е от Covid-19?
"Автомобилите и камионите, заседнали в трафика, генерират мегатони от токсични газове и частици, но пътните тунели на @boringcompany под Маями ще решат този проблем и ще бъдат пример за света", написа технологичният магнат, добавяйки, че е обсъждал проекта с губернатора на Флорида Рон де Сантис миналата седмица.
Мъск отговори на туит от кмета на Маями Франсис Суарес, който го кани в града, за да обсъди „потенциалните решения в полза на нашето бъдеще“.
"Ако губернаторът и кметът искат това да бъде направено, ние ще го направим", написа Мъск в Twitter.
Още: На "миротвореца" Тръмп няма да му е толкова лесно
Още: Кит погълна гребец на каяк: Баща му случайно записа ВИДЕО на страшния момент
Предложението идва на фона на усилията на Суарес да привлече инвеститорите и технологичните разработчици от Силициевата долина в Маями.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мъск с нов принос за ръста на раждаемостта: Инфлуенсърка обяви, че е родила 13-то му дете
Още: "Делегирал практически безконтролни правомощия": Прокурори заведоха дело срещу Тръмп и Мъск
Мнозина са скептични към копаенето на тунели в заблатен терен, склонен към наводнения поради повишаване на морското равнище.
"Не изглежда много умно и със сигурност ще бъде скъпо", заяви Къртис Гърли, професор по структурно инженерство в Университета на Флорида, съобщи CBS Маями.
Флорида е разположена на поресто варовиково плато с много отворени или подземни канали и често там има наводнения и понори - кухини, които се появяват внезапно поради ерозия на подпочвените води.
Още: Тръмп: Европейците губят свободата си на словото (ВИДЕО)
Още: Бразилският президент Лула заплаши с реципрочност в спора за митата на САЩ върху стоманата