Губернаторът на Тексас Грег Абът заяви, че условията по крайбрежието, което бе ударено от урагана „Харви“, са „лоши и стават по-лоши“, предава AFP.
Още: "Тук мирише на сделка": Странното дело срещу кмета на Ню Йорк приключи внезапно
Още: Мъск да се подложи на тест за наркотици: Входираха законопроект в Конгреса
Абът не уточни броя на жертвите. Засега властите потвърдиха официално два смъртни случая.
Губернаторът добави, че спасителните отряди вървят от врата на врата в някои от най-лошо засегнатите места. Той добави, че войници от Националната гвардия са разположени в Хюстън, за да помагат с лодки, хеликоптери и друга техника в операциите.
„Имаше много предупреждения за евакуация“, заяви той, добавйки, че това „най-вероятно е спасило много животи“, предаде "Фокус".
Още: "Много ядосаният" Тръмп и Путин лице в лице?
„Сега се занимаваме с щетите около Хюстън, заради наводненията. Големи са и стават по-големи. Щетите ще бъдат милиарди долари, но няма да можем да кажем нищо конкретно през следващите дни“, заяви Грег Абът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Тежки" санкции срещу Русия и вторични мерки: Републиканци и демократи в Сената на САЩ се обединиха
Още: Джей Зи и Бионсе са свидетели на зверствата на Пъф Деди: Нова жертва разказва
Губернаторът на Тексас похвали президента Доналд Тръмп за бързата и адекватна реакция. Той подчерта, че никога преди това не е виждал федерално правителство, което да издаде толкова бързо заповед за евакуация и извънредно положение.