Холерата е отнела живота на 857 души в Конго

14 ноември 2018, 21:38 часа • 1842 | прочитания

Епидемия от холера в Демократична република Конго е отнела 857 живота от началото на годината, съобщи Световната здравна организация (СЗО), цитирана от БГНЕС.

Още: Туристическа подводница с 45 руснаци на борда потъна край Египет, има жертви

Още: Забравената война: Суданската армия си върна президентския дворец, но касапницата е далеч от края си (ВИДЕО)

Досега здравните органи са записали 25 170 случая, настъпили в 21 от 26-те провинции на страната, съобщи офисът на СЗО в ДРК.

Провинциите Източен Касай и Ломами, в центъра на страната, Южно Киву, Танганика и Горна Катанга на изток, са най-засегнатите.

Миналата година страната имаше 55 000 случая на холера, което доведе до 1 190 смъртни случая.

Още: Както Украйна: Конго с готовност да сключи сделка за сигурност със САЩ

Още: Терористична атака срещу кортеж на президент: Кадри от Сомалия (ВИДЕО)

Холерата е силно заразна бактериална инфекция, която може да убие заразения в рамките на часове, ако не се лекува. Тя се развива в условия на лоша санитария и замърсена вода или храна.

ДРК също се бори с избухването на ебола в две източни провинции, Северно Киву и Итури, от която болест там от август досега са починали 212 души.

Още: Река в Замбия "умря“ заради Китай (ВИДЕО)

Още: Преговори: Какво се очаква от срещата между Конго и бунтовническата група M23

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес