Епидемията от ебола в Нигерия овладяна?

25 септември 2014, 10:01 часа • 26756 | прочитания

Нигерия планира да обяви край на епидемията от ебола. По данни на здравното министерство на страната вече и последните пациенти под карантина са излекувани и пуснати по домовете си.

Още: Туристическа подводница с 45 руснаци на борда потъна край Египет, има жертви

Още: Забравената война: Суданската армия си върна президентския дворец, но касапницата е далеч от края си (ВИДЕО)

Лекари обаче посочиха, че ще трябва да се изчака, преди да се обяви край на епидемията, съобщава БТВ. От Здравното министерство изтъкнаха, че са спазили всички изисквания на Световната здравна организация.

Всички, които са били под наблюдение, са изкарали задължителния 21-дневен период, наложен от Световната здравна организация. От потвърдените 20 случая на болестта в Нигерия 8 са починали. Останалите са изкарали карантината и са освободени.

Най-много случаи на ебола се наблюдават в три западноафрикански страни - Гвинея, Сиера Леоне и Либерия.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес