Съд в Египет разпусна Партията на свободата и справедливостта партия, политическото крило на Мюсюлманското братство, предаде Ал-Джазира.
Още: Зловещи кадри в Конго: Пренасят ковчези на фона на наводнения (ВИДЕО)
Още: Три държави изтеглят посланиците си от Алжир
Така че бъде ще бъде предотвратено участието на забраненото ислямистко движение в очакваните по-късно тази година парламентарни избори.
Правителството обяви Братството за терористична група през декември, предаде Стандарт нюз.
Решението на съда е окончателно и постановява, че Партията за свобода и справедливост не може да участва в парламентарни избори, а активите й ще бъдат иззети в полза на държавата.
Още: Над 100 000 пътници за ден: Международното летище в Кайро отчете рекорд
Още: Туристическа подводница с 45 руснаци на борда потъна край Египет, има жертви
През декември миналата година египетските власти обявиха "Мюсюлманско братство" - най-старото, добре организирано и успешно политическо движение на Египет - за терористична организация. По време на масовите протести срещу свалянето на Мохамед Морси от власт стотици членове на движението загинаха или бяха задържани.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Както Украйна: Конго с готовност да сключи сделка за сигурност със САЩ