Според Адам Стелтцер, водещият инженер за мисията на роувъра Curiosity на НАСА, за да изпратим хора на отдалечени планети, имаме две възможности – да намерим начин за скокове във времето и пространството или да преосмислим фундаменталната идея за себе си, пише Motherboard.
Още: "Икар" с леки редакции в полета
Още: Милиони форевър: Няма край тази странна любов на Бойко Борисов към магистралите
„Най-добрата ни възможност за изследване на Космоса може да се окаже принтирането на хора, органично, на друга планета“, казва Стелтцер в рамките на конференцията „Бъдещето е сега“ в американската столица Вашингтон.
Редица авторитетни учени мислят, че единственият начин да гарантираме оцеляването на човечеството в дългосрочен план е като колонизираме други планети. Проблемът е, че все още не сме готови за безопасно пътуване до Марс, а още по-малко до по-далечни места. Изпращането на инструкции за собственото ни принтиране може да ни спести пътуването.
Концепцията за принтирането води началото си от идеята за кодиране на човешка генетична информация в бактерии и изпращането им на друга планета. Учените наскоро откриха, че микробите могат да оцелеят при пътуване от Земята до Марс, така че теорията е, че с тях може да се пренесе генетичен код. След пристигането си в другия свят „заредените“ с ДНК микроби биха могли да възпроизведат човешко същество.
Още: И с вот на недоверие, и без вот - най-добре да свършва тази мъка
Още: Кръв, кърма и още нещо. Кой им плаща на тия, бе?
„Може би ще колонизираме други светове не с астронавти в космически скафандри, а с бактерии“, обяснява Стелтцер. „Тази перспектива изглежда красива, фантастична“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Отговорът на всички въпроси е 41
Още: Кабинет или избори? Каквото и да предпочитате, решават други