Измина повече от година, откакто режимът на Башар Асад, с помощта на руски въздушни удари и бомби-варели, удари бунтовниците източно от Алепо.
Още: Tрима израелски войници са убити в сражение в Газа
Още: Турция: Ако терористичната ПКК не изпълни ултиматума, ще отговорим с военна операция
Сградите бяха сравнени със земята, хората, които оцеляха,са тероризирани, гладни и изпълнени с отчаяние, а миризмата на разлагащи се трупове се издигна от развалините, докато семействата търсят близките си, припомня БГНЕС.
Сега, след като в голяма степен унищожи града, който искаше да контролира, режимът на Асад иска от света да посети останалото от него: като туристическа дестинация.
Тази седмица сирийското правителство рекламира Алепо, заедно с други дестинации в Сирия, на Международния туристически панаир на туризма Fitur в Мадрид, като "популяризира" атракциите на страната по света.
Още: Иран освободи италианската журналистка Чечилия Сала
Още: Президентът на Азербайджан: Армения е „фашистка държава“ и фашизмът й трябва да бъде унищожен
Това е първият път, когато Сирия присъства на търговския панаир от 2011 г. , когато избухна войната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Президентът на Южна Корея се барикадира във вилата си: Нов опит да го арестуват
Заедно с руините на Алепо Дамаск също така насърчава хората да посещават древните останки от римската епоха в Палмира, археологически обект, включен в списъка на ЮНЕСКО, който два пъти попада под контрола на „Ислямска държава“ (ИД).
Екстремистите от ИД разбиха някои от храмовете и погребалните кули, преди да бъдат принудени от сирийските правителствени сили и техните руски поддръжници да се изтеглят от града за последен път миналата година.
"Тази година е моментът да възстановим Сирия и нашата икономика", заяви за АФП Басам Барсик, директор по маркетинга в сирийското министерство на туризма.
Още: Турски дронове поразяват водената от САЩ коалиция в Сирия, подкрепяната от Анкара армия настъпва
Още: САЩ прехвърлят над 100 млн. долара военна помощ от Израел и Египет към Ливан
Барсик заяви, че 1,3 милиона чуждестранни посетители са пътували в Сирия миналата година, въпреки че тази цифра включва тези, които идват от съседен Ливан само за един ден.
"Тази година искаме да постигнем два милиона посетители", каза той.
Той твърди, че религиозните дестинации, като историческия християнски град Маалула, едно от последните места на земята, където все още се говори на арамейски, все още са привлекателни за туристите.
Дамаск, Тартус, Латакия и историческият крепостен замък Крак де Шевалие близо до границата с Ливан, макар и повредени от бомбардировки, са други възможни атракции.
"През 2017 г. армията контролира голяма част от страната и това е голяма помощ за популяризирането на Сирия в чужбина и привличането на туристически групи отново", каза Барсик.
Повечето държави съветват гражданите си да не пътуват до Сирия.
Войната е разселила милиони хора и се предполага, че е отнела живота на най-малко 340 000 души от 2011 г.