Варна почете рождението на Васил Левски

18 юли 2019, 13:30 часа • 2361 | прочитания

Във Варна се състоя общоградското честване по повод 182-та годишнина от рождението на Апостола на свободата - Васил Левски. Тържеството започна точно в 9.00 часа пред паметника на Апостола в морската градина.

Още: Бедствено положение във Варна: Събраха един тон мазут от плажа

Още: Има заподозрени за разлива на мазут във Варна

На събитието присъстваха областният управител Стоян Пасев, зам.-кметът Коста Базитов, председателят на Общинския съвет Тодор Балабанов, представители на държавни, общински, съдебни институции, на ОД на МВР – Варна, на Варненската и Великопреславска митрополия, както и стотици граждани.

Организатор на тържественото поклонение бе Община Варна, със съдействието на Военноморските сили на Република България. Поднесени бяха венци и цветя в знак на признателност пред паметника на Апостола в морската градина от зам.-кмета Коста Базитов, от много варненци и гости на града.

Церемонията завърши с тържествен марш на представителни части на Военноморските сили.

Още: Мазут на варненския плаж (СНИМКИ)

Още: Скандален случай от Варна: Кметът съди сам себе си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Надежда Георгиева
Надежда Георгиева Отговорен редактор
Новините днес