Експерти призовават да не падате върху красив килим от есенни листа, защото под него може да има неочаквани изненади.
Падналите листа могат да бъдат опасни за здравето ни, те могат да причинят различни инфекции.
Способни са да доведат до алергична реакция, инфекциозни лезии на дихателните органи и кожата, включително. Не самата зеленина е провокиращият фактор, а точно гъбичките, които се разпространяват и размножават върху тези листа
Дерматолог поясни как точно може да се получи подобно заразяване. След като листата паднат, вали дъжд и ги мокри. При топло време те загниват, размножават се бактерии и гъбички. Мухълът създава спори, които лесно се издигат във въздуха и при вдишване могат да причинят алергични реакции и инфекция на бронхопулмоналните системи.
Зеленчукът, който гони КЪРЛЕЖИТЕ
Дърветата и листата са определен филтър за въздуха и през лятото те събират тежки частици пътен прах, различни строителни прахове и така нататък, изпражнения на птици, изпражнения на насекоми. И когато падне, той съдържа огромно разнообразие от бактерии и вируси, които могат да заразят човешкото тяло. И за да се заразите, не е необходимо да попаднете в тази растителност, достатъчно е просто да се разходите веднъж по листата, да ги подхвърлите и да вдишате тези гъбични спори и размножаващи се бактерии.
Също така есента е сезонът на кърлежите. След като се разхождате по улицата, трябва внимателно да се прегледате.
Есента е много опасна и за очите. Конюнктивитът може лесно да се разрази по това време на годината. Това е възпаление на лигавицата на окото, което се предизвиква както от бактерии, така и от вируси. Проявява се под формата на зачервяване на лигавицата на очите, секрет, дискомфорт в окото. Дори и с намаляване на зрението.
Домашният репелент против КЪРЛЕЖИ, който наистина действа
Сезонността на заболяването е свързана с промени в температурата, появата на студено и ветровито време. Това засяга роговицата на окото, намалява нейните защитни свойства и в същото време се присъединяват вируси и бактерии. Хората с контактни лещи са особено податливи на това състояние, тъй като те нараняват повърхността на окото и са източник на инфекция. Това важи особено за хора, които пипат очите си със замърсени ръце, а студът и вятърът в същото време причиняват повишено сълзене и винаги искате да търкате очите си.
Докосвайки заразена ръка, можем да се заразим с конюнктивит. Той се лекува със специални лекарства. Тези лекарства трябва да бъдат предписани от офталмолог, тъй като неадекватното лечение може да доведе до хронифициране на болестта и след това ще се излекува много по-трудно.
Необходимо е да се вземат витамини, тъй като през есента и зимата може да има дефицит на витамини, което се отразява на състоянието на окото. Експертът също така призова хората, които използват лещи, да ги носят по-малко или да преминат към очила.
Статията има само информативна цел и не е препоръка или заместител на консултацията със специалист.