Много експерти са съгласни, че играта е жизненоважна част от развитието на децата; влияе върху езика, емоционалното, социалното и когнитивното им развитие. Видът на играчките, с които играят, също оказва влияние върху техните личностни черти, тъй като някои играчки ще насърчават агресивната игра, докато други ще насърчават самотната игра, играта на наблюдатели, паралелната игра, асоциативната игра или съвместната игра. Точно като възрастните, бебетата и малките деца са като учени: те тестват различни идеи, създават хипотези, оценяват резултатите или дори се опитват да решават проблеми, използвайки своите играчки.
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
„Лего“ става полово неутрално заради страха на момчетата да играят с "момичешки" играчки
Също така е важно родителите да разберат, че освен да дават на бебетата си играчки, много важно е и вида на играчката, как я използват и с кого си играят. Според много проучвания често се установява, че колкото по-основна е играчката, толкова по-добра е за тях. Играчките, които може да изглеждат като най-интересните и най-готините, като тези с екрани, звуци и светлини, всъщност може да са по-малко полезни за малките деца. Простите или основни играчки с няколко възможности за отворена игра могат да стимулират решаването на проблеми и творческото мислене на децата и това са характеристиките, които искаме да видим в тях.
На каква възраст децата започват да губят интерес към играчките?
Играта е жизненоважна за изграждането на емоционалното развитие на детето. Въпреки че всяко дете има различни модели на игра, тези от 2 до 6 години обикновено са привлечени от него. Точно като възрастните, децата имат различни модели на мислене всеки ден, но има много прилики по отношение на това защо децата губят интерес към игра с играчки.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
Играчките са направени със специфичен дизайн и конкретна цел. Когато детето ви е отегчено от тази цел, играчката вече няма да е привлекателна за него. След като целта на играчката е изчерпана, детето може да не иска повече да я използва или дори да използва въображението си, за да играе с нея.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Еликсир за бронхите: Този чай стимулира отхрачването и възстановява лигавицата
Още: Полезни ли са наистина солните лампи? Трябва да знаете това!
Как плюшените играчки привличат късмет
Децата са склонни да се отегчават от играчките си много бързо и има много причини защо. Не се притеснявайте, защото по-долу са някои решения, които ще ви помогнат да направите времето за игра на децата си по-приятно.